افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۹۸

شریعتمداری گفت: حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به مانند کارگران از ابتدای سال ۹۸ افزایش پیدا کرده است. افزایش ۳۶ درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعیبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه همایش ملی کار و در جمع خبرنگاران در رابطه با پرداخت معوقات بازنشستگان و مستمری بگیران اظهار کرد: روز گذشته در جلسه هیئت وزیران تصویب شد که به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی به مانند کارگران حداقل دستمزد و سایر سطوح را که در جلسه شورای عالی کار به تصویب رسیده پرداخت شود که این مصوبه روز گذشته ابلاغ شد.

وی گفت: حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال ۹۸ به میزان ۳۶/۵ و در سایر سطوح ۲۶۱ هزار تومان ثابت به علاوه ۱۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص برنامه‌های وزارت کار برای ایجاد اشتغال در سال ۹۸ گفت: طرح ایجاد اشتغال فراگیر در ۱۰ استان به صورت پایلوت اجرا شده است و در نظر داریم با پرداخت وام و اعطای تسهیلات طرح‌های ویژه کارآفرینی را اجرا کنیم و با احداث واحد‌های کوچک و حمایت از ان‌ها زمینه حضور این واحد‌ها را در سطح ملی و بین الملی فراهم کنیم.

وی افزود: سال گذشته برای ایجاد اشتغال فراگیر با مشکلاتی رو به رو بودیم که امیدواریم امسال با پرداخت به موقع اعتبارات مشکلات حل شود.

وزیر کار بیان کرد: طرح‌های اشتغال فراگیر نیازمند حمایت از بودجه عمومی هستند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )